All for Joomla All for Webmasters

شنبه - چهارشنبه - 8:00 - 18:00, پنج شنبه - 8:00 - 14:00

ایزولاتور ها محفظه های کاملا sealed هستند که هدف عمده در آنها حفاظت از محصول یا نمونه مورد نظر است.این مواد دارای ریسک و خطر بیولوژیکی بالایی نیستند ولی نیازمند شرایط استریل بالایی هستند .

انتقال ماده به داخل ایزولاتور از طریق جعبه ای  (Hatch) است  و دسترسی به ماده از طریق دستکشهای تعبیه شده بر روی بدنه دستگاه می باشد . این تجهیزات نه تنها سطح بالایی از حفاظت را در برابر آلودگی خارجی فراهم می کند، بلکه  به دلیل هدایت جریان هوای لامینار به داخل ایزولاتور ،  از خطر آلودگی متقابل  ماده نیز جلوگیری می کند.  این سیستم ها در دو نوع فشار منفی و فشار مثبت تولید می گردند .
انواع ایزولاتور های کمپانی  Telstar  عبارتند از :
Sterilator ( با فشار مثبت )
Cytolator ( با فشار منفی )
تفاوتهای عمد ایزولاتور و هود کلاس III :
ایزولاتور ها از نظر شکل ظاهری وبسیاری از مشخصات شبیه هودهای بیولویکی کلاس III هستند از اینرو بسیاری از خریداران این دو را به اشتباه ، یکی فرض می کنند در حالی که کارکرد این دو دستگاه با هم متفاوت است.
در ایزولاتور ها تمرکز بر حفظ محصول وجلوگیری از آلوده شدن آن (آلودگی متقابل) است به منظور محافظت از کاربر نهایی (بیمار) که قرار است از این محصول استفاده کند . مانند رشد بافت های پیوندی .در حالیکه هود های کلاس III به طور انحصاری برای کنترل مواد خطرناک کلاس III که توسط سازمان جهانی بهداشت  WHO اعلام می گردد ، طراحی شده است.  معمولا این مواد بصورت پاتوژن هستند که برای آنها درمان شناخته شده نیستند و بنابراین به عنوان یک خطر،  نه تنها برای اپراتور و کارکنان آزمایشگاه بلکه برای کل برای جامعه  تهدید به حساب می آید.مانند ابولا، ویروس لسا، تب هاموراژیک.
در هودهای بیولوژیکی کلاس III هدف ،اجتناب از آلودگی کاربر در طول فرایند کاربا نمونه های خطرناک  است به منظور پیشگیری از خطرات
فشار هوا در زیر ایزولاتور عمدتا مثبت (+ 50 Pa)و در بعضی موارد می تواند منفی  (- 90 Pa) باشد ، در حالیکه فشار هوا در زیر هود کلاس III  هواره منفی و با فشار ( - 200 Pa)  است برای جلوگیری از نشت هرگونه خطر بیولوژیکی .
هود کلاس III برای کار با مواد بیولوژیکی خیلی خطرناک با کلاس BSL 4 طراحی و ساخته می شوند و الزاما باید مطابق با  استاندارهای جهانی مدیریت ریسک برای سلامتی و ایمنی عمومی  از جمله   European Standard ENE12469، USA NFS49 ،
TUV Nord certified باشند . در حالیکه در مورد ایزولاتورها اینگونه نیست و اصلا توصیه نمی شود (حتی در ایزولاتورها با فشار منفی )  که از پاتوژن های BSL 4 استفاده گردد.
قرارگیری هود کلاس III  در اتاقهایی با الزامات مشخص قابل نصب است که هیچگونه گردش هوا ( درها ، خروجی تهویه مطبوع و..) وجود ندارد و اپراتور در حین کار با شیوه ای کاملا آرام  و محتاط و بدور از رفتارهای خشن از طریق دستکش با مواد زیر هود کار کند در حالیکه هیچ الزام خاصی برای قرار دادن  ایزولاتور و نحوه کار با  نمونه در زیر آن وجود ندارد.

 

hoods

Subscribe fa

Where to find us? fa

Address
Your street 123, Malesuada City
Phone Number
+23 4054 3405
+43 953 4935