All for Joomla All for Webmasters

شنبه - چهارشنبه - 8:00 - 18:00, پنج شنبه - 8:00 - 14:00

بمب کاریمتر

بمب کاریمتر ( Bomb Calorimeter ) دستگاهی است که  برای اندازه گیری مقدار انرژی آزاد شده از سوختن نمونه‌های مورد نظر . در این روش مقداری از ماده ی مورد نظر با وزن مشخص

را، درون وسل احتراق (Bomb vessel ) قرار داده شده و سپس با گاز اکسیژن خالص تحت فشار پر شده و سوزانده می شود و میزان انرژی آزاد شده دراثر سوختن ماده ،با اندازه گیری افزایش دمای ایجاد شده  به یکی از دو روش آدیاباتیک  یا روش ایزوترمال تعیین می گردد.
در روش آدیاباتیک ،این اندازه گیری انرژی از طریق سنجش اختلاف دمای مقدار معینی آب با حجم مشخص ، که وسل احتراق درون آن قرار گرفته شده است ، انجام می پذیرد . در حالیکه در روش ایزوترمال ، این اندازه گیری از طریق سنجش افزایش دما توسط سنسور های دمایی فوق دقیق و حساس که در جداره وسل احتراق تعبیه شده است ، صورت می پذیرد. از اینرو این روش از نظر دقت اندازه گیری نسبت به روش آدیاباتیک دقیقتر و دارای تکنولوژی بالاتری است.
کمپانی Digital Data System( DDS) با بیش از 45 سال  سابقه طراحی و تولید انواع دستگاههای بمب کالریمتر تحت استاندارهای جهانی CE &TÜV ، یکی از تولید کنندگان پیشرو در ساخت انواع سیستمهای بمب کالریمتر در جهان می باشد.
این سیستمها از پیشرفته ترین و بروزترین دستگاههای روز دنیا به حساب می آیند که در حوزه های مختلف کاربردی از جمله نفت ، پتروشیمی،ذغال سنگ و کک ،مواد منفجره ، مواد غذایی ،صنایع داروسازی ،خوراک دام ،آنالیز پسماند و.... برای سنجش میزان کالری مواد بکار می روند.
مدلهای مختلف دستگاههای  ساخت کمپانی  DDS ،  با لحاظ تعداد و نوع vessel  ها ، سرعت آنالیز ، نوع کالریمتری ، دقت اندازه گیری دما ، امکان اتصال شبکه ای ، مقدار انرژی قابل اندازه گیری عبارتنداز :
ECO
E2K
CAL2K
CAL3K-AP
CAL3K-A
CAL3K-U
CAL3K-F

 

Subscribe fa

Where to find us? fa

Address
Your street 123, Malesuada City
Phone Number
+23 4054 3405
+43 953 4935